İşkur Destekleri

İşkur Destekleri

İlave İstihdam Teşviki :

Her sigortalı için; İmalat ve Bilişim sektöründe: 5.412 TL ye kadar olan prime esas kazanç tutarı için damga vergisi dahil işverenin ödeyeceği tüm primlerin 883 TL ile 2.151 TL’ lik kısmı karşılanır. Diğer sektörler için prime esas kazanç alt sınır üzerinden hesaplama yapılarak toplamda 883 TL karşılanır. 2020 yılına kadar destek süresi vardır fakat her sigortalı için destek süresi 1 yıldır.

Bir Benden Bir Senden İstihdam Teşviki:

18-25 yaş arası genç personel istihdamında, 2 ayda bir devlet desteği sağlanmaktadır. 761 TL prim desteği, 1.603 TL ücret desteği ve asgari ücret üzerinden gelir ve damga vergileri karşılanmaktadır. 2018 Aralık ayına kadar geçerlidir.

Kadın, Genç ve Mesleki Yeterlilik Belgesi Olanların Teşviki:

416 TL – 3.120 TL aralığında SGK primi işveren paylarına destek verilmektedir. İşe alınan kişi 6 aydır işsiz ve İşkura kayıtlı olmalıdır.

 

İş Başı Eğitim Programı Teşviki:

Asgari ücret seviyesindeki SGK primlerinin işveren payları 416 TL ye kadar karşılanmaktadır. 18-29 yaş arası, işbaşı eğitim programını tamamlamış ve eğitimi tarihinden itibaren 3 ay içerisinde eğitim aldığı sektörde istihdam edilmesi gerekmektedir.

İşsizlik Ödeneği Alanlara Yönelik Teşvik:

İşsizlik sigortası alan bir personeli istihdam etmeniz durumunda verilir. Personelin kalan işsizlik ödeneği süresince asgari ücret üzerinden hesaplanan SGK priminin %1 lik kısmı hariç tamamı karşılanır. (679 TL)

Engelli İstihdamı Teşviği:

Engelli istihdam edilmesi durumunda asgari ücret SGK primi (416 TL) karşılanmaktadır.

 

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here