Kosgeb’ den Yeni Girişimcilere 360.000 TL’ ye Kadar Destek

Kosgeb Yeni Girişimci Desteğini; Geleneksel ve İleri Girişimcilik olmak üzere iki alana bölerek hem uygulama hemde mevzuatta değişiklikler gerçekleştirdi.

Geleneksel Girişimciler: 60.000 TL ye kadar

İleri Girişimciler: 360.000 TL ye kadar destekten faydalanabilecekler.

Geleneksel girişimciler kuruluş desteği aldıktan sonra, destek süresi boyunca istihdam ettirdiği çalışanlarına ödediği prim gün sayısı artışına bağlı olarak Kosgeb tarafından destek kararı verilecektir.

İleri Girişimciler nace koduna göre kendi içinde Düşük, Orta ve Yüksek teknoloji olarak 3 bölüme ayrılmış durumda.  Düşük Teknoloji: 100.000 TL, Orta Teknoloji: 200.000 TL, Yüksek Teknoloji: 300.000 TL olarak destekleniyor.

İleri Girişimci desteği kapsamında TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi sahibi danışmanlık şirketlerinden 10.000 TL ye kadar alınacak Mentörlük, Danışmanlık, İşletme Koçluğu hizmeti Kosgeb tarafından karşılanacaktır. Bu kapsamda hizmet almak için tıklayın sizi arayalım.

İŞGEM/TEKMER de yer alan işletmelerin fırsatları: Kosgeb eğitimi alma zorunluluğu yoktur, başvurudan önce geriye dönük son 1 yıl içerisinde kurulmuş işletmeler başvuru yapabilir.

İleri girişimci faaliyet konuları tablosunda nace kodu yer almayan girişimciler Geleneksel girişimci desteğine başvuru yapmalıdır.

detaylı liste için tıklayınız.

 

Dikkat: Kosgeb girişimci eğitimleri sadece Kosgeb tarafından verilmektedir. Yeni girişimci desteklerinden faydalanmak için öncelikle e-devlet üzerinden eğitim başvuru talebi oluşturmak ve eğitimi tamamlamış olmak şarttır. İŞGEM/TEKMER de yer alan işletmelerde eğitim şartı aranmamaktadır. 

İletişim Formu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here